Cloudové služby Nitra

Začneme jednoduchou definíciou Cloud-u. Cloud je ukladanie a používania dát a programov na diaľku na internete namiesto pevného disku vo vašom počítači alebo firemnom serveri. Ak používate dáta a programy nahraté na pevnom disku ide o lokálne úložisko, nejde o Cloud. Spoločnosti presúvajú dátové úložiská do virtuálneho sveta. Tieto úložiska sú k dispozícii odkiaľkoľvek na svete, ak ste online. Cloudové riešenia majú tú výhodu, že platíte len výkon a dáta, ktoré ste naozaj využili. Takto viete ušetriť náklady na obstaranie hardvéru a softvéru. Platíte len podľa reálnej kapacity a služieb. Ďalšou výhodou Cloudu je zvýšenie bezpečnosti dát, ktoré sú nahrané na úložiskách mimo firmu a minimalizuje sa riziko výpadku servera. Cloudových riešení je naozaj veľa.

 

V našej spoločnosti CTN NETWORK odporúčame Office 365.
Všetky Vaše súbory a aplikácie budú s Vami. Vždy keď ich potrebujete z akéhokoľvek zariadenia.
Aj keď nemáte online pripojenie viete sa dosť k súborom, ak máte nainštalovaný Onedrive alebo Sharepoint aplikáciu.

 

Dokumenty:
Najväčšou výhodou oproti klasickej práci na dokumentoch, ako je excel alebo word je, že môžete súčasne pracovať na jednom dokumente viacerí. Takže sa vyhnete zamykaniu súborov a čakaniu pokiaľ Váš kolega v dokumente ukončí úpravy. Pokiaľ máte záujem súbory si môžete synchronizovať priamo do PC s Windowsom alebo MAC OS alebo tabletu s Androidom.

 

Emailové schránky:
K e-mailovej komunikácii, kalendáru, úloh a možnosti ich zdieľania medzi užívateľmi sa viete dostať priamo z webového prehliadača. Takže, ak nemáte svoje zariadenie priamo po ruke, môžete sa pripojiť do svojej schránky a prečítať si dôležité emaily. Každá emailová schránka má kapacitu 50 GB.

 

Online Komunikácia:
Komunikáciu vo forme chat-u slúži Teams, ktorá je dostupná buď ako aplikácia v zariadení alebo online. Tiež si viete vytvoriť a naplánovať v kalendári schôdzku s Vašim pracovným tímom.

 

Aplikácie:
Pokiaľ Vás ešte Cloud stále neoslovil, tak Office 365 ponúka k svojmu Cloud riešeniu aplikácie do Windows aj MAC OS. Sú to dobre známe aplikácie ako OUTLOOK, WORD, EXCEL a iné.